Історія зубної щітки: від давнини до наших днів
Батьківщиною зубної щітки вважається Китай. Вчені навіть встановили точний рік винаходу прародительки сучасної щітки - 1498. Звичайно, і до цього зуби чистили всякими-різними паличками-зубочистками і навіть щось на кшталт маленького опахала для рота (Єгипет). Але Китайы перші, хто додумався прикріпити до бамбукової палички щетинки вепра. На додаток вони використовували спеціальні металеві скребки для мови. В якості пасти використовували суміші з медом і рослинними оліями. А в 16 столітті навіть вибілювали зуби за допомогою розчину азотної кислоти. Можливо це і було красиво, але навряд чи здорОво.
Слава прогресу! Сучасні зубні щітки безпечні і щетина вепра залишається там, де й передбачено природою :) Перша зубна щітка з синтетичної щетиною була виготовлена в 1938 році компаниеи Oral-B.
Окремої розповіді заслуговує электирческая зубна щітка. Шлях до споживача був тернистий і непростий.
Перший патент на електричну щітку був отриманий ще в 1880 році доктором Джорджем Скоттом. І все б чудово, якщо б не одне але! Щітка била струмом своїх власників. Хоча сам винахідник до останніх днів вважав, що невеликий удар струмом тільки робить зуби чистіше. Популярності нового пристрою це не додало і сміливців випробувати новинку на собі не знаходилося.
У 1939 році в Швейцарії знову був отриманий патент на електричну щітку. На біду, вибухнула Світова Війна. Було вже не до щіток і на довгих 20 років про винахід забули. Тільки в 1959 році по іншу сторону Атлантики багатостраждальна щітка знову вийшла в люди. Вона працювала від мережі і була не дуже зручною. Через два роки компанія Дженерал Электрикс презентувала першу зубну щітку, яка працює від акумулятора.
Зубні щітки немов магнітом притягували винахідників всіх рангів. За останні 50 років було запатентовано 3000(!) видів щіток. Деякі просто вражають уяву.
Наприклад, китайські дизайнери Хен Джин Юн і Юн Хак Чи винайшли щітку-неваляшку кшталт відомої іграшки. А як вам щітка з вбудованим ультрафіолетовим генератором для дезінфекції? Цікаво, що генератор подзаряжался під час чищення зубів. Щітки з гачком, що дозволяє повісити її на стінку склянки, щітка-напальчник. Для захисників природи – щітки з перероблених матеріалів і бамбукові щітки для бажаючих звернутися до витоків, першим китайським винаходам. Щітки з підсвічуванням, з музикою, щоб зуби чистити було веселіше, складні щітки, з вбудованими зубочистками, щітки для правшів і лівшів. Перераховувати можна нескінченно.
Два винаходи в цій області стали справжнім проривом. В 1992 році в США була запатентована ультразвукова щітка. Вбудований в ручку ультразвуковий генератор створює ультразвук, прибирає наліт.
А в Японії була створена іонна зубна щітка. Японські вчені застосували іонну полярність для видалення зубного нальоту без води і пасти! Крім того, іонна щітка відмінно справляється не тільки з нальотом, але й неприємним запахом, видаляє бактерії, благотворно впливає на стан ясен і слизову рота. Вона може використовуватися навіть тими, хто носить зубні протези або брекети. Іонні щітки прекрасний засіб для дітей, які, будемо дивитися правді в очі, не надто старанно чистять зуби.
Іонні зубні щітки – номер 1 серед усіх видів зубних щіток. Вони можуть бути на сонячних і звичайних батареях, плоскі, видовжені, з подвійним рядом щетини, нормальної жорсткості або м'які.
Зазвичай щітка складається з ручки і змінної насадки, які купуються додатково і змінюються, як і сама звичайна щітка раз в три місяці. У нас в магазині ви можете купити іонні зубні щітки японської фірми Fukuba Dental Co. Оптимальна ціна та висока якість швидко завоювали щіток Kiss You популярність не тільки в Японії, але і у всьому світі.
Робіть правильний вибір і будьте здорові!